Härligt bus i eftermiddagssolen…

20 kommentarer

Med andan i halsen anlände jag här på godset ca klockan 16.20, och två saker kunde konstateras:

Jag är inte 20 år längre och plånboken blev kvar i jobbarbyxorna, men dessa båda insikter skulle naturligtvis inte få förstöra hundarnas möjlighet att få sträcka ordentligt på benen i den stora hundgården.

Solen skiner som aldrig förr just nu, och planen är att jag under mina fyra lediga dagar ska göra om hundgårdarna – men väderprognosen lovar allt annat än sol under tors-sön.

Låt oss hoppas att väderprognosen hinner ändras!

Skrivet av Henrik Olsson

2013 05 06 || 17:30

Publicerat i Baronen - In Real Life

20 svar to 'Härligt bus i eftermiddagssolen…'

Subscribe to comments with RSS

  1. a det e lite surt att vädret vänder på Onsdag
    Kram
    Hoppas det löste sig utan plånbok
    Kram Maria

    maria

    2013 05 07 || 06:55

  2. Godmorgon =) Härliga dagar har man haft och idag ser bra ut med, jag hoppas det vänder och visar strålande sol hela helgen sen….me like. Ha en toppen dag.

    browneyedgirl

    2013 05 07 || 06:56

  3. Härligt, hoppas med att vädret håller i sig 🙂

    Nett

    2013 05 07 || 07:30

  4. Jag kämpar på!! Kämpa du med!!Ha en bra dag!..

    Yvonne

    2013 05 07 || 08:23

  5. Håller tummarna för vädret.

    Husfrun

    2013 05 07 || 08:28

  6. ja, jag såg också att det ska bli sämre väder nu, vi skulle också behöva ha uppehåll så att vi får upp kanalplasten till växthuset
    kramar

    ansepanse

    2013 05 07 || 11:28

  7. ja, nu vill vi allt ha sol några veckor i sträck i alla fall;)

    trollet

    2013 05 07 || 11:35

  8. Hoppas hoppas vädret ändras 🙂 just nu är det ju underbart.

    Liene

    2013 05 07 || 12:28

  9. fast regn behövs så de växer 🙂
    men de kan få regna på natten vet ja =)

    sussi

    2013 05 07 || 14:46

  10. Mysigt 🙂

Lämna en kommentar:

Anti-Spam Quiz: